Kredyt lub leasing samochodowy

08 kwietnia
09:22 2014

Nie ulega najmniejszej wątpliwości że to nie jest najlepszy czas na zakup samochodu i tak do tego tematu podchodzi większość osób. Dla tych osób największym wyzwaniem jest zabezpieczenie bezpieczeństwa finansowego rodzinie a zakup samochodu schodzi na dalszy plan.

Jeżeli ktoś ma teraz starać się o kredyt samochodowy gdy rodzina jest w potrzebie, gdy wali się rodzinny budżet to chyba jest jasne że będzie starać się nie o kredyt samochodowy ale o kredyt gotówkowy aby łatać ten budżet rodzinny. Banki jak wiemy są również bardzo powściągliwe w udzielaniu kredytów chociaż analitycy finansowi twierdzą że banki ostatnio bardzo otworzyły się na klientów szczególnie jeżeli chodzi o kredyty konsumpcyjne. Oczywiście kredyt samochodowy również można w banku dostać jeżeli oczywiście ma się odpowiednie argumenty które banki akceptują i najczęściej za kredyty samochodowe kupujemy samochody. Ale pamiętajmy że również są inne sposoby na sfinansowanie auta jak chociażby leasing samochodu. W czasie kryzysu lepszy wydaje się leasing samochodu ponieważ wówczas nie angażuje się własnych środków finansowych na zakup samochodu ale tylko wpłacane są miesięczne raty leasingowi. W każdym razie ekonomicznie lepszy jest leasing samochodu niż kupno auta za kredyt samochodowy. Oczywiście dla tych którzy nie maja za wiele pieniądze i takich jest najwięcej. Ale ci co mają pieniądze nawet na drogie kredyty samochodowe wolą jednak kredyt ponieważ wówczas staja się właścicielami aut, nawet jeżeli przez pewien czas samochód jest zastawem kredytowym.

Ci co maja kasę wolą i tak kupić samochód na kredyt ponieważ tak jest taniej ale wówczas sięgają po kredyty nie samochodowe a gotówkowe, ponieważ wówczas samochód nie jest zastawem bankowym. Kredyty gotówkowe jak wiadomo wydawane są na dowolny cel i mają zupełnie inne zabezpieczenia bankowe.