Warto zaopznać się z ustawą o kredycie konsumenckim przy zakupie auta na kredyt

03 października
09:51 2014

Jak wiadomo kredyty samochodowe należą do kredytów konsumencki a więc czuwa nad nimi ustawa o kredycie konsumenckim.

Dlatego starający się o kredyty samochodowe powinni zapoznać się z ustawą o kredycie konsumenckim i znać swoje prawa a także obowiązki.

Ponoć obecnie o kredyty konsumencki jest o wiele łatwiej jak jeszcze do niedawna i to jest prawda tylko w części bowiem wspomniane kredyty samochodowe nie jest już tak łatwo jak o zwykłe kredyty gotówkowe. To jednak jest już zupełnie inna półka chociaż za kredyty gotówkowe też można kupować samochody. I wiele osób kupuje auta za kredyty gotówkowe chociaż jak wiadomo kredyty gotówkowe są droższymi kredytami niż typowe kredyty na zakup samochodów. Ale jedni wybierają kredyty gotówkowe i przeznaczają je na zakup samochodów dlatego ponieważ samochody nie stanowią zastawu kredytowego. Niestety typowe kredyty samochodowe maja taki wymóg i najczęściej stanowią zastaw bankowy co wiąże się i z dodatkowymi kosztami – obowiązkowe ac – a także z kłopotami związanymi ze sprzedażą samochodu.

Jeżeli samochód jest zastawem bankowym jego właściciel, a właściwie współwłaściciel nie może go sprzedać bez zgody banku. Zastanowić się również warto czy wybrać ofertę kredytów samochodowych banków uniwersalnych czy może jednak dać się skusić na propozycje banków samochodowych. Trudno tak od reki stwierdzić jakie banki maja korzystniejsze kredyty samochodowe ponieważ wymaga to głębszej analizy nie mniej trzeba podkreślić że banki samochodowe maja bardzo ciekawe rozwiązania kredytowe takie jak na przykład kredyty balonowe.

Dlatego nic nie przesądzając należy wszystko dokładnie przemyśleć i co najważniejsze przeliczyć biorąc pod uwagę oczywiście swoja sytuację finansową co jest niezmiernie istotne. Gdy to nie pomoże lub nie będziemy się czuli na siłach pomoże nam doradca finansowy.