Uwaga na kredyt samochodowy w GETIN BANKU

13 sierpnia
16:42 2015

Kredyt samochodowy to często jedyny sposób, by kupić wymarzone auto. Należy jednak uważać na oferty i wybierać je bardzo rozważnie, bo można ponieść duże koszty. Czy te pojawią się w przypadku kredytu samochodowego Getin Banku?

Getin Bank powstał w roku 2004 z połączenia Górnośląskiego Banku Gospodarczego i łódzkiego Banku Przemysłowego. Potem nastąpiły kolejne przejęcia, umacniające coraz bardziej pozycję na rynku. Bank ten oferuje produkty w różnych segmentach i kanałach dystrybucji. Wśród proponowanych kredytów są także samochodowe.

Finansowanie samochodu

Getin Bank oferuje klientom indywidualnym dwa kredyty:

  • Autokredyt standardowy oraz
  • Kredyt Samochodowy Niski Procent.

W obydwu wariantach bank udziela pożyczki na 110% wartości samochodu, który będzie zabezpieczeniem wierzytelności. Okres spłaty w jednym i drugim kredycie to maksymalnie 120 miesięcy dla samochodów nowych i 96 miesięcy dla aut używanych, a do 50 tys. zł można pożyczyć bez zgody małżonka. Decyzja kredytowa może zostać podjęta nawet w dwie godziny od złożenia wniosku.

Nie tylko na sam samochód

Bank pozwala sfinansować w ramach kredytu nawet dodatkowe wyposażenie samochodu i jego ubezpieczenie. Dodatkowo Autokredyt można przeznaczyć także na zakup klub refinansowanie nie tylko samochodu osobowego, ale również ciężarówki lub autobusu. Tymi samymi środkami sfinansuje się również koszty pośrednictwa kredytowego.

Kwestia oprocentowania

To, co głównie odróżnia te dwa kredyty, to oprocentowanie. W standardowej ofercie można zaciągnąć 12-miesięczny kredyt na nowy samochód z oprocentowaniem 6,49%, a przy kredycie Niski Procent taki sam kredyt dostaniemy z oprocentowaniem 3,99% w skali roku.

Tak samo duże różnice w oprocentowaniu dotyczą również samochodów używanych. Jeśli kupimy, na przykład 6-letnie auto z kredytem na 60 miesięcy w standardowej wersji zapłacimy 10% w skali roku, a w ofercie Niskie Raty – 8,99%.

Uwaga na koszty dodatkowe!

Z pozoru wydaje się, że oferta kredytów samochodowych Getin Banku jest atrakcyjna i można tu znaleźć korzystne warunki. Jednak, gdy dokładniej przestudiujemy tabelę opłat i prowizji, znajdziemy w niej niekorzystne dla klienta pozycje:

  • Już za samo sporządzenie symulacji zmiany harmonogramu spłaty zapłacimy 25 zł.
  • Sporządzenie szczegółowego rozliczenia kredytu będzie nas kosztowało 100 zł.
  • Za otrzymanie upoważnienia do odbioru dowodu rejestracyjnego zapłacimy 25 zł.
  • Jeśli będziemy chcieli pojechać naszym samochodem na wakacje zagranicę, bank policzy nam kolejne 25 zł za taką zgodę.
  • Zgoda na użyczenie auta osobie trzeciej to kolejne 100 zł.

To kilka przykładów dodatkowych kosztów, ale jakże znaczących.