Składasz wniosek o kredyt samochodowy online? Pomożemy Ci!

27 czerwca
17:14 2014

Obecnie starający się o kredyty samochodowe nie mają większych kłopotów z ich uzyskaniem. Najlepiej jednak złożyć wniosek online.

W czasie największego kryzysu rynek samochodowy przeżywał poważne kłopoty, bowiem zapotrzebowanie na auta znacznie spadło. Nasi rodacy mieli ważniejsze sprawy na głowie niż zakup nowych aut czy też wymiana używanych na nowszego typu. Poza tym o kredyty samochodowe było znacznie trudniej, ponieważ banki postawiły zbyt wysokie wymagania przed starającymi się o jakiekolwiek kredyty. Teraz sytuacja wnioskujących o kredyty uległa poprawie, kryzys łagodnieje, a sytuacja finansowa Polaków się polepsza. Banki złagodziły swoją politykę udzielania kredytów konsumenckich.

O kredyty, również samochodowe, możemy starać się, składając wnioski kredytowe w placówkach bankowych i na miejscu załatwiając wszelkie formalności albo składając wnioski o kredyty samochodowe online, czyli przez Internet. Załatwianie kredytów w oddziałach bankowych zajmie nam więcej czasu: trzeba przyjść do banku i na miejscu dopełnić wszelkich formalności. Takie rozwiązanie jest też często droższe od kredytu online. 

W przypadku kredytu samochodowego załatwianego przez Internet (np. w mBanku) najpierw składamy wniosek o kredyt samochodowy online. Później bank rozpatruje wniosek, a informacja o podjętej decyzji kredytowej przekazywana jest telefonicznie. Umowę kredytową zazwyczaj podpisuje się w domu kredytobiorcy, dostarcza ją pracownik banku. Krok trzeci to już tylko zakup wybranego pojazdu. Po zaakceptowaniu umowy kredytowej na konto kredytobiorcy spływają pieniądze i możemy już dokonać zakupu samochodu. Na jakich zasadach odbywa się zakup i jakie są zabezpieczenia takiego kredytu? Tego można dowiedzieć się na stronach internetowych banku. Zabezpieczenie kredytu samochodowego online jest kolejnym krokiem procesu kredytowego.

Przy zakupie wybranego pojazdu bierzemy fakturę i dostarczamy ją do banku. Bank przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące zabezpieczenia zakupionego auta. Warto zaznaczyć, że zabezpieczeniem zakupionego pojazdu jest przewłaszczenie warunkowe auta wraz z cesją praw z polisy ubezpieczenia autocasco. Przewłaszczenie warunkowe jest bardzo korzystnym rozwiązaniem: jedynym właścicielem pojazdu jest kredytobiorca, bank nie jest wpisywany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel. Jeżeli kredytobiorca ma kłopoty ze spłatą kredytu, bank może przejąć samochód. 

O wszystkich szczegółach dotyczących kredytu samochodowego online w mBanku można dowiedzieć się w każdej placówce tego banku lub przez Internet. Obecnie oferta mBanku jest najkorzystniejszą propozycją na rynku kredytów samochodowych. Kredyt samochodowy online w tym banku ma oprocentowanie zdecydowanie niższe od oprocentowania przy tradycyjnych formach korzystania z kredytów samochodowych.